БУДАПЕШТ (QHA) -

Посла України в Угорщині Любов Непол викликали до Міністерства закордонних справ Угорщини через підпал офісу закарпатських угорців КМКС в Ужгороді. Про це повідомляється на офіційному сайті угорського уряду.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що спілкувався з главою КМКС Ласло Бензовічем, який розповів йому про другий напад на офіс організації.

— В Україні відбуваються «дивні процеси», розвиваються екстремістські політичні ідеї ... Це видно із законів, які ухвалює український парламент і які серйозно обмежують права меншин, і, мені здається, що таким чином залякують представників угорської національної громади у Закарпатті, — зазначив він.

Сійярто додав, що має намір провести зустріч з Верховним комісаром ОБСЄ з прав людини і донести йому інформацію про необхідність розгортання наглядової місії у Закарпатській області.

У свою чергу, посол України в Угорщині заявила, що «засуджує такі провокації і потрібно вжити заходів, щоб знайти і покарати винних».

— Ми будемо протидіяти будь-яким спробам похитнути міжнаціональний мир як у регіоні, так і в Україні в цілому ... Українські компетентні органи працюють над тим, щоб знайти і покарати винних у цій неприпустимій акції, — написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, 27 лютого уночі в Ужгороді сталася пожежа в обласному офісі організації закарпатських угорців КМКС (абревіатура з угорської — «Товариство угорської культури «Закарпаття»). За попередніми даними, пожежа сталася через кинутий у вікно «коктейль Молотова». Ця пожежа стала вже другою за місяць. 2 лютого невідомі також жбурнули у вікно будівлі пляшку із запалювальною сумішшю.

QHA