КИЇВ (QHA) -

Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель 7 лютого був запрошений до МЗС України. Про це повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ.

Під час зустрічі німецькому дипломату було роз'яснено про неможливість проведення виборів на окупованих територіях Донбасу за присутності там російських окупаційних військ.

— Було підтверджено чітку і послідовну позицію України, що такі вибори повинні проходити тільки після виведення з України підрозділів російських збройних сил, а також створення безпеки таких передумов, які дали б можливість проведення на Донбасі вільних і демократичних виборів із дотриманням стандартів ОБСЄ та українського законодавства, — повідомили у відомстві.

У відомстві додали, що Україна високо цінує зусилля офіційного Берліна, у тому числі, і в Нормандському форматі, спрямовані на стабілізацію ситуації на Донбасі та припинення російської агресії проти України.

При цьому глава МЗС України Павло Клімкін назвав запропонований послом Німеччини варіант виборів на Донбасі «фарсом», схожим із псевдореферендумом в окупованому Криму в 2014 році.

— Два виборчих фарси під дулами російських автоматів — є дві окупаційні влади в окупованому Криму і на Донбасі. Фарсів вистачить!

Нагадаємо, 6 лютого надзвичайний і повноважний посол Німеччини в Україні Ернст Райхель у своєму інтерв'ю українському виданню заявив, що проведення виборів на окупованій території Донбасу можливе до виведення звідти російських військових підрозділів.

ФОТО: інтернет

QHA