КИЇВ (QHA) -

Глава МЗС України Павло Клімкін під час години запитань до уряду в п'ятницю повідомив, що при перетині кордону з країнами єврозони можливі затримки — проте не через введення безвізового режиму, передає кореспондент QHA.

— Якщо ви на хвилинку довше перетинаєте кордон, не хвилюйтеся. Це ніяк не пов'язане з введенням безвізового режиму або іншими процедурами, — сказав Клімкін.

За його словами, з 7 квітня в Європейському Союзі починають діяти нові правила безпеки, що може трохи збільшити термін перетину кордону.

— Саме з сьогоднішнього дня працює новий регламент ЄС, який спрямований на підвищення безпеки, — сказав Клімкін та привітав усіх з учорашнім позитивним голосуванням Європарламенту за безвіз для України.

Він також він зазначив, що Україні необхідно тісніше співпрацювати з європейськими структурами, щоб «запустити справжній безвізовий режим».

Нагадаємо, заходи щодо посилення контролю були запропоновані після терактів у Парижі в листопаді 2015 року та покликані, зокрема, відстежувати потенційних терористів з європейськими паспортами, які відправляються до Сирії та Іраку або повертаються звідти. Згідно з даними спецслужб, близько п'яти тисяч європейців приєдналися до бойовиків організації «Ісламська держава».

Тепер перевіркам підлягають і громадяни ЄС. Зокрема, дані їх документів будуть звіряти з базами даних служб безпеки.

ФОТО: інтернет

QHA