КИЇВ (QHA) -

Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальну виробництво за фактами проведення незаконних обшуків, затримань і смерті ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

— 23 листопада 2017 року у місті Сімферополь представники незаконно створених органів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, за попередньою змовою з групою осіб, з погрозою застосування зброї, намагалися незаконно позбавити свободи відому кримськотатарську активістку Веджіє Кашка, в результаті чого їй стало погано. Після того, як карета швидкої допомоги забрала постраждалу, остання померла, не доїхавши до лікарні, йдеться у повідомленні правоохоронців.

Прокуратурою Автономної Республіки Крим внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) України за фактом смерті Веджіє Кашка, за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч.1 ст.115 КК України.

Також сьогодні, 23.11.2017 р., представниками незаконно діючих на території АР Крим органів, зокрема ФСБ, у присутності спецпідрозділів (з нашивками на форменому одязі ОМОН і СОБР) вчергове проведено ряд обшуків і затримань із застосуванням спеціальних засобів (наручників) кримськотатарських активістів, зокрема Бекіра Дегерменджі, Куртсеїта Абдуллаєва, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Кязима Аметова, наголошується у заяві прокуратури.

За цими фактами прокуратурою Автономної Республіки Крим до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінальних злочинів, передбачених ч.2 ст.146, ч.2 ст.162 КК України.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу, голова Світового конгресу кримських татар, народний депутат Рефат Чубаров назвав смерть Веджіє Кашка вбивством.

На своїй сторінці у Facebook він поклав провину за смерть легендарної активістки кримськотатарського національного руху на російську владу.

Як писало QHA, сьогодні після обшуків і затримань, проведених співробітниками ФСБ, померла ветеран кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

Звістка про смерть одного з сучасних героїв кримськотатарського народу, ветерана національного руху Веджіє Кашка буквально підірвала соціальні мережі.

Пізніше спікер МЗС України Мар'яна Беца від імені держави висловила співчуття у зв'язку зі смертю Веджіє Кашка.

Джерело: ark.gp.gov.ua

QHA