Парламент Португалії погодив рішення про визнання Голодомору в Україні у 1932-1933 роках геноцидом. Відповідний документ був опублікований на сайті ради Португальської Республіки.

Повідомляється, що проект резолюції подала Соціал-демократична партія Португалії, а парламент прийняв рішення «висловити солідарність з українським народом і визнати геноцид, який призвів до загибелі близько семи мільйонів (так у тексті, — ред.) українців у 1932 і 1933 роках в Україні, і засудити всі форми тоталітаризму та всі різновиди порушень і злочинів проти людяності такі, як ті, що відбулися у 1930-і роки в Україні».

У резолюції стверджується, що Голодомор в Україні був влаштований тоталітарним комуністичним режимом Йосипа Сталіна.

Нагадаємо, у грудні 2016 року парламент України звернувся до держав світу із закликом визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.

Служба безпеки України від 18 лютого поточного року оприлюднила архівні документи КДБ СРСР про свідоме замовчування радянською владою факту Голодомору в Україні. Документи були опубліковані на офіційному сайті СБУ до дня народження дослідника Голодомору Джеймса Мейса, який першим назвав цю трагедію геноцидом українського народу.

Витяги з документів підтверджують позицію радянської влади щодо блокування розслідування іноземними вченими злочинів проти українського народу. Представники СРСР називали будь-які висвітлення подій в Україні у 1932-1933 роках «антирадянською пропагандою», стверджуючи, що таким чином США як ідеологічний противник СРСР «дестабілізують суспільно-політичну ситуацію» в радянській державі.

ФОТО: інтернет

QHA