КИЇВ (QHA) -

Єдиною метою російської зовнішньої політики є протистояння з Заходом, для чого РФ не гребує жодними засобами, заявив 27 жовтня на круглому столі публіцист Віталій Портников, передає кореспондент QHA.

— Я думаю, що головною проблемою відносин США і Росії є абсолютно різні підходи. Радянський Союз, а потім і Росія фактично весь час свого існування, за винятком частини "єльцинського періоду", займався конкуренцією з США. Це головний сенс російської зовнішньої політики. При цьому самі Сполучені Штати не конкурують з РФ. У цьому полягає головне нерозуміння.

За словами публіциста, у світовій історії така ситуація не раз повторювалася, що в результаті призводило до того, що розвинена держава, якою є нині США, падала під ударами варварів, в особі яких зараз діє Росія.

— Рим не конкурував з варварами, але варвари конкурували з Римом і не вибирали коштів для цієї конкуренції: від внутрішньої інтеграції в саме тіло імперії та її еліту до ослаблення її можливостей на периферії. Це нормальний підхід, і ніхто не сказав, що він не виправдовує себе.

Портников вважає, що в цьому контексті у Путіна є куди більш ефективний інструментарій, ніж ті, якими користувалися раніше.

— Корупція набагато ефективніше, ніж ідеологія. У цьому плані у Путіна набагато більше можливостей, ніж у Брежнєва або Андропова. Вони могли фінансувати комуністичну партію в США або якихось агентів, що не мало великого значення, а сучасна Росія може фінансувати політичні еліти Заходу, що ми бачимо на своїх очах.

Нагадаємо, раніше екс-директор Freedom House Девід Крамер заявив, що Сполучені Штати Америки повинні не тільки зберігати введені проти Росії санкції, а й посилити їх.

QHA