КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з віце-прем'єром Державної ради Китайської Народної Республіки (КНР) Ма Каєм. Про це повідомляється на офіційному сайті голови держави.

У відомстві зазначили, що ця зустріч важлива для розвитку українсько-китайських партнерських відносин.

Порошенко закликав Китай і надалі не визнавати анексію Криму Росією.

— Голова держави звернув увагу на важливість продовження послідовної позиції Китаю в питанні поваги територіальної цілісності та суверенітету України. Він закликав китайську офіційну владу дотримуватися політики невизнання тимчасової окупації Росією українського Криму. Було висловлено сподівання на конструктивну позицію китайської сторони з української проблематики в рамках ООН, — сказано в повідомленні.

Сторони обговорили реалізацію китайської ініціативи «Один пояс, один шлях», згідно з якою «пріоритетом є залучення технологічних можливостей та інвестицій Китаю у розвитку транспортної інфраструктури України».

QHA повідомляло, що уряд Китаю хоче запустити вантажні поїзди до Євросоюзу через Україну та імпортувати українські продукти харчування. Йдеться про транзитне курсування поїздів по території України. Держрезерв вже активно працює з Мінінфраструктури щодо визначення точних маршрутів поїздів. Відзначається, що китайська сторона зацікавлена ​​в експорті якісного українського продовольства, зокрема борошна, цукерок, горілки і масла.

QHA