КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 21 лютого, в Оболонському районному суді Києва на засіданні у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича Петро Порошенко розповів, що бачив під час своєї поїздки до Криму у 2014 році російських військових.

Президент зазначив, що працівники Сімферопольського аеропорту, куди він прилетів у лютому 2014 року, стверджували, що того дня над містом кружляли літаки без розпізнавальних знаків.

— Я особисто бачив військовослужбовців у зеленій формі. Це були військовослужбовці Збройних сил РФ — як зі складу Чорноморського флоту, так і з регулярних сил, які були перекинуті у ці дні, починаючи з 20 лютого, через відповідні аеропорти і порти України без згоди української держави. Це може кваліфікуватися як агресія і незаконна анексія. Це те, що я у Сімферополі і Криму бачив особисто. На власні очі, — підкреслив глава України.

Порошенко також додав, що поїздка в Крим була його власною ініціативою.

— 27 лютий 2014 року я з'явився у кабінеті голови ВР — в.о. президента Турчинова з пропозицією негайно вилетіти до Криму і особисто провести переговори з депутатами ВР Криму, щоб зупинити руйнівні процеси, які почалися зі спроби оголошення незаконного референдуму, переконати депутатів і переконатися самому в процесах і подіях, які у той день сталися в Сімферополі і Криму, — зазначив Порошенко.

Раніше QHA повідомляло, що представник МЗС РФ натякав на присутність російських військ у Криму ще в березні 2014 року.

QHA