КИЇВ (QHA) -

У четвер, 16 лютого, президент України Петро Порошенко, виступаючи на заході вшанування пам'яті воїнів-інтернаціоналістів у столичному Будинку офіцерів, різко засудив організаторів блокади ОРДЛО і заявив, що через них може зупинитися українська енергетика і металургія.

— Я дуже добре розумію емоції багатьох українців, які щиро підтримують цю акцію. Це є природним для втомленого від декількох років війни суспільства. Але тим політиканам, які цією емоцією скористалися для свого егоїстичного вузькопартійного піару, я ніколи не пробачу їх цинізму та безвідповідальності. Через їх дії уряд учора змушений був запровадити надзвичайні заходи в енергетиці. Через блокування поставок енергетичного вугілля без опалення можуть залишитися Суми, Краматорськ, лівий берег Києва.

В українській металургії, якщо блокада не буде припинена і організатори не виведуть її на, так би мовити, проектну потужність, ми можемо втратити до трьохсот тисяч робочих місць. Держава втратить до двох мільйонів валютної виручки з усіма відповідними наслідками для курсу гривні. На окупованих територіях десятки тисяч людей залишаться без роботи. Підкреслюю, ринку праці там немає і значна частина з них, щоб вижити, піде до бойовиків. Так що нам краще: щоб вони у шахтах працювали або стріляли у наших солдат? — резюмував президент.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко назвав невідкладним ухвалення законопроекту щодо вшанування подвигу учасників Революції Гідності.

QHA