КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко очікує, що Верховна Рада України найближчим часом скасує депутатську недоторканність. Про це він заявив у ході урочистих заходів з нагоди Дня Конституції України.

— Мій проект змін до Конституції готовий, він вимагає політичної волі від народних депутатів, раз і назавжди зрівняти себе у правах з громадянами України. Точно так само, як ми зняли недоторканність з суддів, зазначив Порошенко.

Він висловив надію на те, що народні депутати незабаром приймуть відповідне рішення.

— Я сподіваюся, що народні обранці в недалекому майбутньому приймуть відповідне рішення, адже серед них, напевно, немає нікого, хто б не обіцяв скасування цієї недоторканності у своїх виборчих програмах, сказав він.

Нагадаємо, сьогодні в Україні відзначається День Конституції.

Конституція України була прийнята Верховною Радою 28 червня 1996 року. День прийняття Основного закону є державним святом  Днем Конституції України.

За більш ніж 20 років з моменту прийняття Основний закон країни кілька разів піддавався серйозним змінам.

Зокрема 2014 року президент Порошенко заявив про нову реформу Основного закону, метою якої є децентралізація влади. Запропоновані ним зміни були схвалені парламентом у першому читанні у серпні 2015 року, для їхнього прийняття в цілому необхідно, щоб Рада конституційною більшістю в 300 голосів проголосувала за законопроект у другому читанні. Законопроект закріплює відхід від централізованої моделі управління в державі і вводить нову систему територіальної організації влади. Передбачається, що система адміністративно-територіального устрою складатиметься з регіонів, районів та громад.

ФОТО: інтернет

QHA