КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко задоволений тим, як розвивається діалог із новою адміністрацією США під керівництвом Дональда Трампа.

— У даний час я задоволений тим, як наводяться мости і налагоджується наший діалог із новою американською адміністрацією, — сказав глава держави, виступаючи на оперативних зборах керівного складу органів військового управління, командувачів видами Збройних сил України, командирів бойових частин і з'єднань у Генеральному штабі ЗСУ.

Президент нагадав, що у Мюнхені провів дуже важливу зустріч із віце-президентом США Майклом Пенсом.

Не менш важливими були телефонні переговори з держсекретарем США Рексом Тіллерсоном, під час яких сторони обговорили останню ескалацію насильства на Донбасі та порушення Росією Мінських угод. Крім того, Порошенко і Тіллерсон окреслили коло питань на етапі зміцнення стратегічного партнерства між Україною та США.

У своєму виступі перед військовими Порошенко зазначив, що телефонні переговори з главою США Дональдом Трампом були ефективними. Однак президент розчарований тим, що низка українських політиків наймає лобістів у Вашингтоні, плете інтриги і перешкоджає вітчизняній дипломатії в роботі над поглибленням американо-українського партнерства.

Перша розмова по телефону Петра Порошенка з Дональдом Трампом відбулася 5 лютого. Український президент привітав свого колегу з інавгурацією на посаду глави Сполучених Штатів і висловився за активізацію діалогу і зміцнення партнерства двох країн.

ФОТО: Twitter Святослава Цеголка

QHA