КИЇВ (QHA) -

Переговори президента України Петра Порошенка з міністром оборони США Джеймсом Меттісом були б неповними без обговорення питання анексії Криму. Про це Порошенко заявив під час виходу до преси за результатами бесіди з главою Пентагону, передає кореспондент QHA.

— Звісно ж, розгляд російської агресії проти України був би неповним, якби ми сьогодні не торкнулися питання Криму. Я вдячний пану міністру за чітку і непохитну позицію в цьому питанні: Крим був, є і буде українським. Він належить Україні і має бути повернений їй. Немає іншого способу припинити процес перетворення півострова на територію несвободи і військову базу, — сказав він.

Порошенко висловив подяку адміністрації США за останній пакет обмежувальних заходів стосовно РФ:

— Це підтвердження того, що США готові брати на себе лідерську першість на трансатлантичному фронті. Ми сподіваємося, що Кремль почує світову громадськість і припинить свої гібридні провокації з дестабілізації миру і безпеки, зазначив він.

Однак санкції не є самоціллю, додав президент. Це всього лише інструмент, який повинен змусити Росію сісти за стіл переговорів.

ФОТО: інтернет

QHA