КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову у «нормандському форматі» з президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Росії Володимиром Путіним.

Про це повідомляється на сайті українського президента.

Також співрозмовники заслухали доповідь голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертурула Апакана і його заступника Александра Хуга.

Президент України назвав останні дні липня одними з найкривавіших у 2017 році та закликав Росію негайно припинити агресивні дії та поставки зброї на окуповані території. Петро Порошенко наголосив на важливості введення на Донбас миротворчої місії ООН.

Співрозмовники відзначили важливість повного припинення вогню, виведення важкого озброєння і розведення сил з цілодобовим моніторингом ситуації СММ ОБСЄ.

Також Петро Порошенко у черговий раз підкреслив, що процес звільнення заручників блокує російська сторона: Україна наполягає на негайному звільненні всіх заручників, у тому числі тих, хто незаконно утримується на території Росії — Олега Сенцова, Романа Сущенка та інших.

Президент Франції та канцлер Німеччини наголосили на неприпустимості будь-яких заяв, котрі підривають територіальну цілісність України, маючи на увазі нещодавно озвучену бойовиками ідею створення так званої Малоросії.

Під час двогодинної розмови лідери чотирьох країн домовилися про узгодження остаточних кроків з безпеки і вирішили продовжити роботу над дорожньою картою імплементації Мінських домовленостей. З цією метою у другій половині серпня має відбутися зустріч зовнішньополітичних радників глав держав «нормандського формату».

Як повідомляло QHA, раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель, президенти Франції Еммануель Макрон і РФ Володимир Путін обговорили важливість дотримання режиму припинення бойових дій на Сході України.

ФОТО: інтернет

QHA