СТРАСБУРГ (QHA) -

Цитатами з останнього слова в суді заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза президент України Петро Порошенко, виступаючи на засіданні Парламентської Асамблеї Ради Європи, описав ситуацію в окупованому Криму.

На його думку, вони чітко показують характер злочинів, що здійснюються Російською Федерацією на українському півострові.

— Нещодавно заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз отримав так званий вирок від окупаційної влади. Саме йому належить вислів про те, що у Криму зараз судять тих, хто захищав закони країни, міжнародні норми і правила. Чи можна точніше описати ту ситуацію, яка відбувається у Криму, ніж Ахтем Чийгоз у своєму останньому слові?! І тут йдеться не лише про Крим, а й про Європу, як континент сили права, а не права сили.

Президент також навів як приклад справу ще одного заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова.

Цей герой свого народу спочатку випробував на собі методи каральної психіатрії Росії, а тепер «суд» присудив йому 2 роки. Масштаби злочинів і правопорушень, які здійснює окупаційна влада у Криму, свідчить про відкриту зневагу Росією, визнаної резолюцією ООН агресором, її меджународних правових зобов'язань, додав він.

Глава держави висловив подяку всім членам асамблеї за чітку позицію в питанні окупованого Криму і солідарність з Україною.

Нагадаємо, сьогодні, 11 жовтня, президент України Петро Порошенко перебуває з робочим візитом у Страсбурзі, на пленарному засіданні осінньої сесії ПАРЄ, де за запитом угорських депутатів відбудуться термінові дебати зі статті 7 українського закону «Про освіту».

В рамках візиту планується зустріч Порошенка з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом.

Крім того, запланована його участь в церемонії відкриття "Зірки Небесної Сотні" біля Палацу Європи.

QHA