НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

В ході 72-ї сесії Генасамблеї ООН президент України Порошенко і віце-президент США Майк Пенс покинули зал засідань Ради безпеки ООН перед виступом глави МЗС Росії Сергія Лаврова. Як повідомляють джерела QHA в офіційній делегації України, український президент покинув зал після власного виступу, а Пенс вийшов через кілька хвилин.

Зазначимо, що у своєму виступі на 72-й сесії Генасамблеї ООН в середу у Нью-Йорку, президент України зокрема закликав ООН ввести миротворців на Донбас, при цьому «блакитні каски» повинні вийти на неконтрольовану ділянку кордону з Росією, а також посилити міжнародний режим деокупації Криму, створивши при цьому міжнародну групу друзів українського Криму.

Також Петро Порошенко закликав всі держави-члени ООН визнати голодомор в Україні актом геноциду.

Російські ЗМІ зазначають, що російська делегація була присутня на виступі Порошенка, однак Лаврова в цей час у залі не було.

Під час свого виступу глава російського МЗС заявив про можливості взаємодії між ЄС і ОБСЄ у рамках російської ініціативи щодо розміщення на Донбасі місії ООН з охорони моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Нагадаємо також, що напередодні, 19 вересня, російська делегація демонстративно покинула залу Генасамблеї ООН перед виступом президента Литви Далі Грібаускайте, яка відома своєю непримиренною позицією щодо агресивної політики Кремля.

ФОТО: інтернет

QHA