КИЇВ (QHA) -

Петро Порошенко під час засідання Комісії Україна—НАТО сьогодні в Києві сказав, що Україна не поспішає стати членом Північноатлантичного альянсу, передає кореспондент QHA.

— Ще раз хочу підкреслити, що це не означає, що ми будемо негайно подавати заявку про членство. Абсолютно ні, — заявив Порошенко.

Президент зазначив, що необхідно побудувати реальну програму реформ і активізувати зусилля для досягнення необхідних стандартів.

— Нам потрібно вибудувати реальну програму реформ, програму нашої співпраці, активізувати наші зусилля для досягнення необхідних стандартів, і тут нам необхідна допомога і співпраця з нашими партнерами з НАТО, — сказав Порошенко.

При цьому президент підкреслив, що Україна розробляє амбітну програму реформування сектора оборони і безпеки, розроблену за участю партнерів з НАТО. Мета цих реформ — досягнення відповідності критеріям членства в Альянсі.

Раніше Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Йенс Столтенберг запевнив, що Альянс буде продовжувати підтримувати відносини з Україною в питаннях оборони.

Столтенберг також привітав від імені Альянсу "успіх України на шляху цих реформ, незважаючи на надзвичайно складні обставини" у країні, закликавши українську владу не зупинятися на шляху інтеграції в Європу і НАТО.

З 2014 року НАТО "значно збільшує" підтримку України, що підтверджено Варшавським самітом у 2016 році, коли Альянс схвалив комплексний пакет допомоги Києву для проведення масштабних реформ у секторах оборони і безпеки.

У лютому 2017 року Президент України вперше оголосив про готовність провести референдум, на якому буде винесене питання про вступ до НАТО.

QHA