СТРАСБУРГ (QHA) -

Україна не покине українських громадян ні у Криму, ні на Донбасі.

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час засідання Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

Порошенко зазначив, що людей у Криму затримують з метою подальшого шантажу України.

— І захоплюють їх із цинічним розрахунком, щоб шантажувати Україну, яка ніколи не покине напризволяще своїх громадян ні у Криму, ні на Донбасі, ні у російських в'язницях. Системні репресії перетворили кримський півострів на острів несвободи і землю страху, зазначив президент.

Крім цього він додав, що кількість заручників зростає, а питання про їхнє звільнення не просувається.

Не просувається питання про звільнення заручників і політв'язнів. Не можна не згадати Сенцова, Кольченка, Сущенка та багатьох інших. Вже більше 2 років ми боремося за звільнення 63-річного Ігоря Козловського, відомого релігієзнавця, який залишився в окупованому Донецьку, також у неволі перебуває 28-річний Станіслав Осєєв, який не боявся писати правду про життя на окупованому Донбасі. Таких історій заручників більше сотні. І що гірше  кількість заручників на Донбасі лише зростає, заявив Порошенко.

Раніше QHA повідомляло, що президент України Петро Порошенко 11 жовтня має відвідати Страсбург і виступити на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи. Президент у рамках візиту зустрінеться з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом.

Крім того, запланована участь Порошенка у церемонії відкриття «Зірки Небесної Сотні» біля Палацу Європи.

QHA