ОДЕСА (QHA) -

Україна зацікавлена ​​у відновленні територіальної цілісності та суверенітету Молдови, заявив президент України Петро Порошенко під час запуску спільного українсько-молдовського прикордонного контролю в пункті пропуску «Кучурган—Первомайськ», повідомляє «Інтерфакс-Україна».

— Ми, Україна, готові максимально сприяти відновленню територіально цілісності, суверенітету Республіки Молдова і робити все для того, щоб відновити те, що 25 років тому було спровоковано і має такі важкі наслідки для сотень тисяч людей, які сьогодні проживають у Придністров'ї, — заявив Порошенко на спільному з прем'єр-міністром Молдови Павлом Філіпом брифінгу для ЗМІ в Одеській області.

У свою чергу, прем'єр-міністр Молдови назвав заяви про «блокаду» Придністров'я Україною та Молдовою спекуляціями:

— Ми повинні подивитися на те, що експорт своєї продукції до України, наприклад, у 2015-2016 роках склав майже $ 10 млн з цієї території, а 60% від загального експорту з цього регіону був до країн ЄС, — сказав Філіп.

Відзначимо, що учора Порошенко і Філіп відкрили перший спільний контрольно-пропускний пункт «Кучурган — Первомайськ» на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону. Контроль на кордоні буде здійснюватися спільно з Місією ЄС EUBAM (Місія ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні).

Як повідомляло QHA, Молдова сподівається «реінтегрувати» Придністров'я за сприяння України, зокрема, Кишинів за допомогою Києва намагається повернути Придністров'я в молдавське фіскальне і економічне поле.

ФОТО: інтернет

QHA