КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Романа Труби директором Державного бюро розслідувань.

Про це повідомили у прес-службі глави держави.

— Вітаю Вас із цією перемогою. Це дуже відповідальна посада. Це частина моєї реформи органів прокуратури, зазначив президент.

Порошенко сказав, що чекає від глави ДБР забезпечення "повної незалежності" відомства.

У свою чергу Труба пообіцяв, що спробує відновити довіру українців до правоохоронної системи.

— Головне, щоб в Україні повірили в реалізацію принципу справедливості і невідворотності покарання. І це все можна буде досягти тільки професійною наполегливою роботою, новими методами, а також політичною незаангажованістю, зазначив він.

Зазначимо, Державне бюро розслідувань покликане розслідувати злочини посадових осіб високого рівня — від екс-президента, всього Кабінету міністрів і керівників відомств до поліції і суддів. Орган забере у Генеральної прокуратури функцію слідства. Тому, в разі створення ДБР, підлеглі Юрія Луценка зможуть лише спостерігати за розслідуванням кримінальних справ і представляти їх на суді. Крім того, до підслідності ДБР належать військові злочини, які наразі розслідує військова прокуратура.

Нагадаємо, раніше Порошенко підписав закон про внесення змін до Господарського процесуального та Цивільного процесуального кодексів, Кодексу про адміністративне судочинство України та інших законодавчих актів, що забезпечить завершення судової реформи.

QHA