КИЇВ (QHA) -

Результати роботи Служби безпеки України  надихають співгромадян-патріотів, викликають лють противника і отримують позитивну оцінку іноземних партнерів, співробітництво з якими розвинулось до спільних операцій за межами України. Про це сказав Президент України Петро Порошенко у своєму виступі з нагоди 25-ї річниці Служби безпеки України на тренувальній базі СБУ:

— Ми доклали зусиль для перетворення служби на ефективний бойовий організм і нам це вдалося. Результати роботи служби надихають співгромадян-патріотів і викликають лють противника, отримують позитивну оцінку, і мені приємно це чути від наших іноземних партнерів. Довіра до СБУ та партнерство СБУ зі спецслужбами країн наших партнерів вже розвинулось до рівня спільних операцій за межами території України. Наша спецслужба навчилась і розуміти задуми ворога, і діяти симетрично. І в цілому перейшла до системної роботи.

За інформацією Президента, лише за минулий рік СБУ попередила понад 30 терористичних атак, затримала 56 терористичних і диверсійно-розвідувальних груп, викрила 15 спроб закласти вибухові пристрої. Служба виявила 46 осіб, причетних до діяльності міжнародних терористичних та екстремістських організацій, з яких 15 перебували у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу.

Водночас Петро Порошенко зауважив, що трапляються й помилки, і прорахунки, і працівникам СБУ не все вдається передбачити та відстежити. Зокрема, президент наголосив, що необхідно якомога скоріше розслідувати учорашнє вбивство Дениса Вороненкова  — екс-депутата Держдуми, головного свідка у справі Віктора Януковича, а також диверсію на військових складах у Балаклеї.

— Справою честі всіх правоохоронних органів України, і Служба /СБУ/ має підставити своє плече і допомогти, є розкриття вчорашнього вбивства, коли біля готелю «Прем‘єр-палац» було вбито колишнього депутата Держдуми Росії та головного свідка у справі Януковича, і розкриття вбивства журналіста Павла Шеремета. Та й розкрити вчорашню диверсію у Харківській області – це теж справа військової контррозвідки разом із військовою прокуратурою, — акцентував Порошенко.

Згадуючи нещодавню історію СБУ, президент нагадав, що певний час, за попередньої проросійської влади в Україні, РФ займалась демонтажем спецслужби, відбувалось свідоме послаблення Служби, перетворення її на недієздатну. Однак наслідки  руйнації багато в чому вже подолані.

— На  жаль , були часи, коли з відома керівництва нашої держави Російська Федерація займалась демонтажем Служби безпеки України, її перетворенням не недієздатну структуру, насичену зрадниками, та перевертнями.  Як результат, у 2014 році на передову СБУ вирушила далеко не в найкращій формі. Але згодом служба відродилась і гідно справляється із завданнями.

Говорячи про відновлення СБУ, Петро Порошенко зазначив, що Службі довелось пройти «складний і болісний шлях очищення від корупціонерів, від зрадників, вона скинула баласт кар'єристів із низькими професійними і морально-діловими якостями».  Зі служби було звільнено понад 2 тисячі осіб. Натомість прийнято на службу молодих патріотично налаштованих офіцерів, багато з яких вже пройшли випробування і загартувалися в бойових діях. 

Петро Порошенко нагадав, що з початку російської агресії СБУ втратила 21 воїна, і понад сто отримали поранення, а також про те, що першим своє життя за Україну у війні проти російського агресора на Донбасі віддав капітан «Альфи» Геннадій Беліченко (загинув у квітні 2014 року під час перестрілки з невстановленими озброєними людьми в камуфляжі на блок-посту в Слов'янську – QHA).

Фото з сайту Адміністрації Президента.

QHA