КИЇВ (QHA) -

Рішення про видворення з України колишнього голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеїла Саакашвілі ухвалюватиме Міграційна та Прикордонна служби, а не глава держави. Про це заявив президент України Петро Порошенко.

— Це не мій обов'язок як Президента вирішувати, що з ним (Саакашвілі — ред.) станеться. Його можна було б видворити, хоча я б цього не хотів. Але це робота Державної міграційної служби, Прикордонної служби. Я не хотів би впливати на них, — заявив президент.

За його словами, Саакашвілі не є громадянином України і, отже, не є українським політиком, оскільки, відповідно до національного законодавства, займатися політикою можуть тільки громадяни України.

— Він порушив український закон, — заявив Порошенко.

Президент також нагадав, що грузинський суд оголосив відносно екс-президента Грузії обвинувальний вирок.

Відзначимо, у липні 2017 року Міхеїла Саакашвілі позбавили українського громадянства.

Нагадаємо, лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі затримали в одному з ресторанів столиці.

Як повідомив один з членів «Руху нових сил» нардеп Юрій Дерев'янко, невідомі затримали Саакашвілі у ресторані "Сулугуні" і відвезли у невідомому напрямку на мікроавтобусі.

QHA писало, що генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що після відмови Міхеїлу Саакашвілі у політичному притулку влада України може його депортувати у Нідерланди, Грузію або Польщу.

При цьому генпрокурор зазначив, що екстрадиція Саакашвілі до Грузії стовідсотково означає його ув'язнення.

Джерело: Profil

QHA