КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко подякував військовим, які не піддалися на провокації, і нагадав про гібридну війну Росії проти України, коментуючи арешт Героя України Надії Савченко.

Глава держави сказав, що мета Росії — знищення України, а приклад з Савченко — частина цієї війни.

— Вдячний працівникам Служби безпеки та Генеральної прокуратури за врятовані життя людей у результаті запобігання масових терактів і викритої російської спецоперації проти України. Також дякую офіцерам Збройних сил, які не піддалися на провокації і своєчасно проінформували правоохоронні органи про злочинні задуми агресора і п'ятої колони. Мета російської спецоперації — посіяти хаос і знищити українську державу. Все це є черговим нагадуванням, що проти України ведеться широкомасштабна гібридна війна, вистояти у якій ми зможемо тільки об'єднавшись, — повідомив Порошенко.

Нагадаємо, 15 березня народного депутата Надію Савченко вивели із сесійної зали Верховної Ради нардепи Висоцький, Левус і Бондар, оскільки у неї виявили пістолет і ручну гранату.

Генеральний прокурор Юрій Луценко у залі Верховної Ради звинуватив народного депутата Надію Савченко у підготовці теракту і заявив, що буде домагатися її арешту.

Пізніше регламентний комітет ВРУ одноголосно проголосував за зняття недоторканності, затримання нардепа і Героя України Надії Савченко, а після Верховна Рада ухвалила рішення з цього питання. Одразу після засідання Савченко вирушила на допит в СБУ.

QHA