ТБІЛІСІ (QHA) -

Проект «Новоросія», який за задумом його авторів повинен був охопити дев'ять регіонів України, зазнав краху. Про це президент України Петро Порошенко заявив на прес-конференції в Грузії, повідомляє прес-служба глави держави.

— З початку військової агресії проти моєї нації метою РФ було розділити Україну на частини. Проект «Новоросія» включав дев'ять регіонів України. Цей проект повністю обвалився, — сказав він.

Порошенко додав, що ватажки бойовиків Олександр Захарченко та Ігор Плотницький — не політичні фігури, а маріонетки, які лише транслюють отримані з Росії меседжі.

Він підкреслив, що Мінські угоди є унікальними:

— Три роки весь світ не карає Росію, а мотивує сісти за стіл переговорів. Росія намагається шантажувати небезпечним визнанням незалежності так званих донецької і луганської республік за абхазьким сценарієм. Але чи дійсно народ окупованої Абхазії щасливий? На мою думку, там гуманітарна катастрофа.

Президент додав, що така ж ситуація зараз спостерігається і на окупованій території України.

— Ми маємо гуманітарну кризу на окупованих територіях, високий рівень безробіття, катастрофічну ситуацію в охороні здоров'я та освіті, — сказав він.

Порошенко додав, що єдиний вихід із ситуації — це імплементація Мінських домовленостей, виведення російських військ і артилерії з Донбасу, відновлення українського суверенітету над тимчасово непідконтрольними територіями Луганської та Донецької областей, а також Кримом.

Нагадаємо, сьогодні керівник терористичної організації «ДНР» Олександр Захарченко заявив про створення нової псевдодержави під назвою «Малоросія», яка, за його словами, має стати «наступником України».

ФОТО: прес-служба президента України

QHA