КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко прийняв у себе заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, повідомляє кореспондент QHA з місця подій.

— Мить, яку ми чекали зі стриманим оптимізмом, нарешті, стала реальністю. Ви продемонстрували силу українського духу, — заявив президент.

Також Порошенко висловив подяку президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану за надану допомогу у звільненні заручників. Президент зазначив, що потрібно продовжити роботу зі звільнення заручників.

— Наполеглива робота зі звільнення українських заручників, де б вони не були, або в окупованому Криму, або на Донбасі, або у російських в'язницях, залишається нашим першим пріоритетом, — сказав Порошенко.

За словами Ахтема Чийгоза, його наповнювала гордість, коли він усвідомлював, що Україна стає сильнішою.

Ахтем Чийгоз висловив надію на те, що звільнення Криму відбудеться набагато раніше, ніж багато хто думає. Ільмі Умеров, у свою чергу, подякував усьому світовому співтовариству за підтримку кримських татар.

Нагадаємо, 25 жовтня Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, видали Туреччині.

Чийгоза та Умерова спочатку привезли до Сімферополя, а потім літаком відправили до Анапи. Літак з представниками Меджлісу вилетів до Анкари о 13:37 за місцевим часом.

Пізніше з'явилася інформація про те, що вони прибули до Туреччини.

Як раніше повідомляло QHA, так званий Верховний суд Криму 11 вересня в повному обсязі підтримав звинувачення відносно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке запитувала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі.

27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

QHA