ХАРКІВ (QHA) -

Питаннями можливого повернення в Україну колишнього голови Одеської обласної державної адміністрації Михайла Саакашвілі, позбавленого українського громадянства, повинні займатися МВС, міграційна і прикордонна служби. Про це заявив президент Петро Порошенко на брифінгу в Харкові, повідомляє «Укрінформ».

- До Саакашвілі будуть ставитися так само, як і до будь-якої особі, яка подала недостовірні дані. Тому питанням можливого повернення Саакашвілі в Україну повинні займатися МВС, міграційна і прикордонна служби, - зазначив Порошенко.

Як підкреслив президент, коли Державна міграційна служба надала в комісію з питань громадянства документи, які свідчать, що при оформленні громадянства Саакашвілі була представлена ​​недостовірна або сфальсифікована інформація, він «повинен діяти відповідно до закону і Конституції».

- Будь-які інші кроки були б злочинною діяльністю. Я підписав указ (про позбавлення громадянства. - ред.) Так само, як і щодо інших громадян, - зазначив Порошенко.

Як відомо, 26 липня президент Петро Порошенко позбавив Михайла Саакашвілі українського громадянства. За даними Адміністрації президента, причина такого рішення - надання Саакашвілі недостовірної інформації при оформленні заяви на громадянство (в Грузії на Саакашвілі порушено чотири кримінальні справи, в тому числі про розтрату бюджетних коштів і перевищення службових повноважень).

21 серпня Саакашвілі заявив про намір 10 вересня повернутися в Україну з Польщі через пункт пропуску «Краковець».

Головна прокуратура Грузії направила до правоохоронних органів України запит про екстрадицію колишнього президента Михайла Саакашвілі.

ФОТО: інтернет

QHA