КИЇВ (QHA) -

Кіберпідрозділи України готові забезпечити захист держави від російських хакерських атак і навіть можуть контратакувати, якщо виникне необхідність. Про це президент України заявив на спільному брифінгу з президентом Фінляндії Саулі Нійністьо, передає телеканал 112.

Порошенко стверджує, що російська кіберагрессія є міжнародною проблемою, і світу слід бути готовим до таких елементів гібридної війни РФ.

— Росія здійснює кібератаки не лише проти України, що було підтверджено. У нас є сильний кіберпідрозділ. І тому Україна може контратакувати. Але Україна не єдина ціль кібератак. Всі європейські нації та США об'єкти кібератак. Це елемент гібридної війни. Разом із економічними санкціями і кібератаками, разом із дестабілізацією та анексією ми повинні бути готові до таких викликів з боку РФ, заявив президент.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 30 грудня Міністерство внутрішньої безпеки США спільно із Федеральним бюро розслідувань оприлюднили доповідь, яка розкрила деталі атак російських хакерів на сервери урядових органів. Фахівці виявили дві великі хакерські атаки, які назвали «просунутими постійними мережевими погрозами» APT28 і APT29, для отримання доступу до серверів демократичної партії США і урядових сайтів.

QHA