КИЇВ (QHA) -

Президент України і Спеціальний посланець Президента США по Україні обговорили активізацію міжнародних зусиль з відновлення суверенітету і територіальної цілісності України

Була висловлена ​​серйозна стурбованість у зв'язку із відсутністю прогресу у виконанні Росією положень Мінських домовленостей у сфері безпеки.

Абсолютними пріоритетами є консолідація режиму стійкого і всеосяжного припинення вогню і виведення з України російських окупаційних військ.

Зазначалося, що Москва повинна нарешті продемонструвати політичну волю до мирного врегулювання і погодитися на розміщення миротворчої місії ООН на окупованому Донбасі, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону.

Петро Порошенко і Курт Волкер відзначили звільнення українських заручників в кінці минулого року і важливість завершення цього процесу.

Було привернуто увагу до прийняття Закону України про реінтеграцію окупованих територій як елемента загальної стратегії з відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

Сторони відзначили пріоритетність мирного, політико-дипломатичного шляху врегулювання ситуації на Донбасі.

QHA повідомляло, що американський спецпредставник Курт Волкер до візиту на Донбас провів зустріч з главою МінТОТ.

QHA