КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко подякував президенту Туреччини Реджепу Тайїпа Ердогану за його зусилля у звільненні заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова.

— Радий повідомленню про те, що Ахтем Чийгоз і Ільмі Умеров нарешті на волі. Спасибі президенту Турецької Республіки Реджепу Таїпу Ердогану за його зусилля у звільненні наших героїв, як ми домовилися у Нью-Йорку і Києві, написав Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

Крім того, гарант української держави зазначив, що питання звільнення затриманих РФ українських громадян і надалі залишатиметься серед пріоритетних під час його переговорів зі світовими лідерами.

Спільна боротьба за звільнення всіх українських громадян і їхнє повернення у свій рідний дім триває, написав Порошенко.

Раніше заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, видали Туреччині. Спочатку їх привезли до Сімферополя, а потім літаком відправили в Анапу.

Джерела QHA повідомляють, що вони вже приземлилися в Анапі і передані турецькій стороні. Російський літак, що доправив їх, полетів назад.

Нагадаємо, 11 вересня так званий Верховний суд Криму у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура  8 років позбавлення волі.

27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

QHA