БЕРЛІН (QHA) -

У зв'язку з тим, що більшість українців підтримує вступ країни до НАТО, президент України Петро Порошенко буде ініціювати процес проведення всеукраїнського референдуму про вступ до Альянсу. Про це Петро Порошенко повідомив в інтерв'ю німецькому виданню Morgenpost Berlin.

— Що важливо для мене, так це ставлення до даного питання народу України. Чотири роки тому тільки 16% українців виступали за членство України у НАТО. Нині у нас є 54% підтримки. Як президент, я відштовхуюсь від позиції мого народу, а значить, ми проведемо референдум з питання про вступ до НАТО. І коли українці проголосують за, я буду робити все, щоб добитися членства в Альянсі.

Що стосується перспектив вступу України до Європейського Союзу, президент Порошенко зазначив, що Україна зараз знаходиться на шляху реформ, який дозволить їй у найближчому майбутньому відповідати критеріям щодо вступу. Він зазначив, що в Європі на даний момент існує велика кількість внутрішніх загроз, які більш актуальні, ніж прийняття нових країн-членів.

— Європа повинна розуміти, що вона буде в більшій безпеці з Україною, теж надійною та щасливою. І ми на вірному шляху, щоб відповідати критеріям вступу. Але це також залежить від політичної волі... Я хочу, щоб Європа була сильніше, на відміну від деяких сьогодні. «Правий» популізм становить серйозну загрозу для згуртованості європейців, — повідомив президент України.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, у своєму інтерв'ю на економічному форумі у Давосі президент України Петро Порошенко стверджував, що Північноатлантичний альянс на даний момент є єдиним ефективним механізмом безпеки у світі та життєво необхідний для забезпечення глобального миру.

ФОТО: інтернет

QHA