КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко в своєму зверненні з нагоди 100-річчя від дня проведення Першого Курултаю кримськотатарського народу розповів про розпочату роботу над створенням кримськотатарської національної автономії.

За його словами, національна автономія повинна бути в складі суверенної та незалежної української держави.

— Очікую найближчим часом від робочої групи Конституційної комісії напрацьованих і узгоджених змін та доповнень до розділу 10 Конституції України, які законодавчо закріплять статус такої автономії, де будуть забезпечені рівні права і свободи як кримських татар, так і представників інших етносів, що проживають на півострові. А в подальшому сподіваюсь на мудре і зважене рішення народних депутатів України в цьому надзвичайно важливому питанні, — повідомив Порошенко.

Раніше QHA повідомляло, що перший президент України Леонід Кравчук також підтримує ідею створення національної кримськотатарської автономії. Про це він повідомив в інтерв'ю журналістам після відкритої дискусії "1 грудня 1991 року, український референдум: уроки історії для майбутнього".

— Я підтримую ідею, що кримськотатарська автономія має бути національною. Там є корінний народ — це кримські татари. Вони повинні мати свою національну автономію. Світ нас зрозуміє і, переконаний, підтримає, — заявив він.

Нагадаємо, за словами голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, робоча група з напрацювання змін щодо статусу Криму найближчим часом надасть Конституційній комісії цілісний текст змін і доповнень до розділу 10 Конституції України.

QHA