КИЇВ (QHA) -

Президент Петро Порошенко підписав закон №2150-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення пенсій".

Про це повідомляє прес-служба президента України.

— Реалізація його норм дозволить визначити джерела фінансового забезпечення окремих соціальних виплат і розмежувати зазначені витрати між бюджетами, — наголошується у повідомленні.

Документ набуває чинності одночасно із законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій".

Як повідомляло QHA, 11 жовтня набув чинності Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій2, який фактично активує пенсійну реформу в Україні.

Пенсійна реформа, зокрема, передбачає підвищення необхідного страхового стажу для виходу на пенсію до 25 років у 2018 році з щорічним поступовим підвищенням до 35 років до 2028 року, призначення пенсії незалежно від віку за наявності 40 років страхового стажу з 1 січня 2028 року встановлення верхньої межі бази нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ) у 15 мінімальних зарплат (на даний момент 48 тис. грн) і введення накопичувального рівня пенсійної системи з 1 січня 2019 року.

QHA