КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко візьме участь в судовому процесі з розслідування злочинів під час Революції Гідності 2014 року.

Про це він заявив на церемонії відкриття виставки до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні у Києві.

— Зло має бути покаране. Тому вперше в українській історії я прийняв рішення взяти участь в судовому процесі. Безпрецедентно, коли президент особисто це робить. Але це справа кожного з нас ... Ми маємо пройти процедурно складний шлях, щоб у вбивць потім не було ніяких зачіпок в європейських судах, — сказав президент.

Порошенко підкреслив, що поділяє невдоволення суспільства темпами розслідування злочинів часів Майдану, і ще більше швидкістю судових процесів.

— За чотири роки вони мали зробити більше. У той же час, добре усвідомлюю масштаб злочину і необхідність юридично бездоганної доказової бази та неухильного дотримання всіх процесуальних норм, — сказав він.

Президент зазначив, що закон забороняє йому втручатися в процес розслідування.

— Злочини проти Майдану не мають терміну давності. А злочинці переступили ту межу, за якою настає прокляття. І це прокляття, кажучи словами Мирослава Поповича, сильніше, ніж суди, сильніше, ніж в'язниці. І від нього ніде не сховаєшся, навіть в Росії, — сказав Порошенко.

Відзначимо, сьогодні, 18 лютого, у Києві на Алеї Героїв Небесної Сотні відбувся молебень пам'яті загиблих учасників Революції Гідності.

QHA