КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко провів зустріч зі спеціальним посланцем президента США по Україні Куртом Волкером, повідомляється на сайті глави держави.

Президент України висловив вдячність спеціальному посланцеві Президента США за зусилля, спрямовані на відновлення миру і стабільності на Донбасі та припинення російської агресії проти України.

Сторони скоординували подальші кроки зі зміцнення міжнародної присутності на Донбасі, як у рамках зусиль в Нормандські форматі, так і на міжнародних майданчиках, перш за все в Раді Безпеки ООН.

Співрозмовники обговорили ситуацію в питаннях безпеки у регіоні і відзначили принципову важливість забезпечення належного виконання Мінських домовленостей, перш за все в частині консолідації стійкого і всеосяжного припинення вогню, виведення з України російських окупаційних військ і техніки.

Сторони приділили значну увагу питанню звільнення заручників, які незаконно утримуються на окупованій території і в російських в'язницях. Спеціальному посланцеві Президента США було передано відповідне звернення членів сімей заручників та висловлено сподівання на його ефективну підтримку, перш за все у контактах з російською стороною з метою їхнього якнайшвидшого звільнення і повернення додому.

Курт Волкер високо оцінив схвалення Закону України «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей України». Було відзначено, що це рішення є чітким сигналом на підтвердження справжньої відданості української сторони мирному врегулюванню.

Під час зустрічі було обговорено графік найближчих контактів і переговорів у Нормандські форматі і в рамках діяльності спеціального посланця президента США у справах України.

QHA повідомляло, що спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер і український глава МЗС Павло Клімкін під час зустрічі у середу обговорили можливу роль ООН у врегулюванні конфлікту на Донбасі.

QHA