КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко у телефонній розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель заявив про необхідність негайного вжиття заходів щодо недопущення виконання вироку заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову.

Про це повідомив його прес-секретар Святослав Цеголко на своїй сторінці в Фейсбуці.

— Потрібно негайно вжити заходів для недопущення виконання так званого «вироку» проти одного з лідерів кримських татар — Ільмі Умерова, підкреслив президент Порошенко у телефонній розмові з канцлером Меркель, — написав він.

У той же час на сторінці прес-служби президента в Фейсбуці наголосили на необхідності міжнародної підтримки у прискоренні питання про звільнення всіх українських заручників.

— Потрібна консолідація міжнародної підтримки для прискорення вирішення питання звільнення всіх українських заручників з російського полону, — відзначили в заяві.

Раніше QHA повідомляло, Європейський союз вважає злочинною анексію Кримського півострова Російською Федерацією в 2014 році і тому не визнає фіктивні вироки кримських «судів», зокрема «суд» у справі Умерова. В ЄС також відзначили, що вирок суперечить міжнародному праву і що Європейський Союз неухильно підтримує територіальну цілісність і суверенітет України.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі Ільмі Умерова у вигляді двох років колонії-поселення.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова, вирок у вигляді двох років колонії-поселення рівносильний смертному вироку. Також він повідомив, що існує небезпека того, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб ускладнити до нього доступ рідних і адвокатів.

Міністерство закордонних справ України вважає вирок російських "суддів" у Криму Ільмі Умерову злочинним і незаконним, а президент України Петро Порошенко заявив, що вирок, винесений у справі Ільмі Умерова, — ганебний.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров впевнений, що рішення «суду» в окупованому Криму відносно заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова — це спроба змусити кримських татар покинути Крим.

ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

QHA