КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко заявив, що Кремль обрав тактику посилення людських страждань. Про це голова держави написав на своїй сторінці в Twitter.

— Кремль обрав тактику посилення людських страждань. Захоплений Крим, відповідно до правозахисників, перетворився на територію репресій, — написав він.

Він додав, що українців і кримських татар заарештовують навіть через публікації в соціальних мережах.

Крім цього, на засіданні Генеральної асамблеї ООН Порошенко нагадав також про переслідування кримських татар і Меджлісу, робота якого була заборонена в зв'язку з російською окупацією.

— Кремль не поважає тимчасові заходи Міжнародного суду, який закликав Росію зберегти представницькі інститути кримських татар і визнати права українських громадян навчатися українською мовою. Це повинно отримати відгук міжнародної спільноти. Вона повинна уважно стежити за Кримом і запобігти новому геноциду відносно українців і кримських татар, — заявив він.

Як раніше повідомляло QHA, так званий Верховний суд Криму в повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке запитувала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі. Адвокат Микола Полозов повідомив, що до Верховного суду Криму стягнули поліцію, заборонили проїзд машин по вулиці Павленка, площа перед судом огороджена, виставлені рамки металошукачів.

QHA