КИЇВ (QHA) -

На тлі жорстких заяв з боку представників польської влади на адресу України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного Комітету президентів України і Польщі.

Про це написав прес-секретар президента Святослав Цеголко на своїй сторінці в Facebook.

— Для зміцнення стратегічного партнерства між Україною та Польщею і щоб уникнути подальшої ескалації напруженості, усвідомлюючи необхідність вирішення будь-яких проблемних питань у двосторонніх відносинах виключно цивілізованим європейським шляхом, президент України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного Комітету президентів України та Польщі, — зазначив він.

За словами Цеголка, резонансні заяви з боку представників офіційної польської влади на адресу України та її керівництва, які звучать останнім часом, викликають серйозне занепокоєння і не можуть залишатися без належного реагування.

Відзначимо, що Консультаційний комітет є дорадчим органом, який покликаний сприяти реалізації домовленостей між главами двох держав, спрямованих на поглиблення дружніх відносин між Україною та Республікою Польща, який очолюють зовнішньополітичні радники президентів.

Останнім часом з боку Польщі звучать жорсткі слова на адресу України.

Нагадаємо, 2 листопада глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що його країна запускає процедури, які не дозволять людям, що демонструють вкрай антипольські погляди, в'їхати до країни.

МЗС України в офіційному коментарі щодо висловлювань Ващиковського заявило, що в нашій державі немає антипольських настроїв.

QHA