КИЇВ (QHA) -

В ході традиційної прес-конференції президента України, яка пройшла в адміністрації президента 14 травня, більшість питань від вітчизняних і зарубіжних журналістів стосувалося питань внутрішнього життя країни, але не обійшлося і без міжнародної тематики, оскільки вона тісно пов'язана з Мінськими угодами, проблемою національної безпеки та ситуацією на тимчасово окупованих територіях.

Так збіглося, що хронологічно прес-конференція глави української держави проходила мало не одночасно з інаугурацією глави Франції. Тому, користуючись присутністю у Києві представників французької преси, Петро Порошенко привітав Еммануеля Макрона зі вступом на посаду і висловив надію, що оновлений склад Нормандської четвірки впорається з покладеним на нього Європейським Союзом місією.

Президент зазначив, що іноді у пресі лунають закиди:

— Чому саме Меркель і Олланд представляють країни західної демократії у Нормандському форматі? Вони мають на це мандат від ЄС. Стосовно участі наших американських партнерів, то Сполучені Штати в ході цього діалогу завжди представлені спеціальним послом.

А ще Петро Порошенко анонсував багатогодинні переговори з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

— Також можу сказати, що в кінці наступного тижня, рівно через тиждень, я матиму багатогодинні переговори у Берліні з канцлером Німеччини для підготовки засідання Нормандського формату,  заявив Порошенко.

Оскільки основна заявлена ​​тема спілкування глави держави з пресою в День Європи стосувалася надання Україні безвізового режиму, Порошенко поінформував ЗМІ про те, що наступного тижня він також відвідає Брюссель для участі у підписанні відповідного законодавчого акту про надання Україні безвізового режиму. А з 11 червня українці зможуть відвідувати країни ЄС без віз.

Окремою темою прес-конференції було питання українсько-американських відносин. Президент заявив, що найближчим часом очікується обрання спеціального представника від США для координації дій з Україною.

США не тільки наш стратегічний партнер, але ще й одна з країн-гарантів за Будапештським меморандумом. Ми розраховуємо на дуже потужну і ефективну підтримку України з боку США, зокрема і у Нормандському форматі, наголосив президент.

Крім того, Порошенко назвав «блискучими» свої телефонні консультації з президентом США Дональдом Трампом.

Нагадаємо, раніше глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що США готові приєднатися до примусу РФ виконувати Мінські угоди в різних вимірах. За словами Клімкіна, це може відбуватися у формі "окремого виміру", який буде, звичайно, дуже тісно скоординований з Нормандським форматом. У МЗС уточнили, що США поки не стають частиною Нормандського формату, проте підтримують зусилля німецьких і французьких колег у врегулюванні ситуації на Донбасі.

11 травня міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з президентом США Дональдом Трампом і віце-президентом Майклом Пенсом. Наразі глава українського МЗС готує зустріч президентів Дональда Трампа і Петра Порошенка, але коли вона точно відбудеться, поки не повідомляється.

ФОТО: інтернет

QHA