ДАВОС (QHA) -

Президент України Петро Порошенко стверджує, що Північноатлантичний альянс на даний момент є єдиним механізмом безпеки у світі. Про це він сказав у інтерв'ю Bloomberg.

— Світу необхідне НАТО. Росія здійснила військове вторгнення в Україну, знищивши повністю післявоєнну систему безпеки світу, засновану на статуті про безпеку ООН, і НАТО лишається єдиним механізмом безпеки у світі. Ось чому існування альянсу важливе не тільки для його членів, а й для всієї глобальної системи безпеки світу.

Що стосується зняття санкцій з Російської Федерації, Порошенко зазначив, що існує лише одна умова, яку Росія має виконати, щоб антиросійські санкції повністю були скасовані — Росія разом із підконтрольними їй бойовиками має забратися з території України.

— Антиросійські санкції це не питання України, це питання глобальної безпеки. Якщо ви мене запитаєте, хто найбільше зацікавлений у знятті санкцій (з Росії,  ред.), то це президент України. Санкції будуть зняті, коли російські війська підуть з української землі, коли вони зупинять окупацію. Нам більше нічого не потрібно, тільки щоб Росія забралася з території України.

Публічна підтримка новообраного президента Сполучених Штатів Америки у Кремлі є позитивним сигналом для України, адже у такому випадку відкриваються нові можливості для міжнародного діалогу з питання припинення військової агресії Росії проти України та деокупації українських замель, вважає Петро Порошенко.

— Президент Трамп має унікальну можливість зараз, щоб використовувати свій вплив для підтримки України у боротьбі за свободу і демократію. Якщо в результаті майбутніх домовленостей США з РФ Росія забере свої війська з України, звільнить Крим, то це для нас буде виключно позитивно. Американці обов'язково підтримають це, бо занадто багато людей з об'єктивних причин не вірять Путіну.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, президент України Петро Порошенко 16 січня доручив МЗС України негайно подати до Міжнародного суду ООН позов проти країни-агресора Росії. Україна звинувачує владу Росії у порушенні Конвенцій ООН з протидії фінансуванню тероризму та з ліквідації всіх форм расової дискримінації. У повідомленні сказано, що країна-агресор протягом трьох років грубо порушує міжнародне право, здійснюючи незаконну окупацію Криму і частини території Донбасу, а також реалізуючи політику знищення та дискримінації у Криму.

QHA