КИЇВ (QHA) -

«Блокада торгівлі з окупантами» виявилася піар-акцією окремих політичних лідерів і потенційною спецоперацією з витіснення окупованих районів України до Росії. Про це президент України Петро Порошенко заявив під час виступу на Раді регіонального розвитку, передає «112 Україна».

На думку гаранта, акція була спланованим ударом по больовій точці України та обманом українських громадян: адже для бойовиків була заблокована торгівля з підконтрольною територією України, але при цьому у них залишився доступ до Росії через неконтрольовані ділянки кордону, що сприяло зближенню цих регіонів з РФ.

— Все чіткіше кристалізується загроза анархії та отаманщини. Яскравим доказом цього є реальні потенційні наслідки так званої блокади Донбасу. Її організатори показали себе як неперевершені майстри політичного піару. Вони грамотно вирахували больову точку, спіймали хвилю суспільних очікувань, виявили оголений нерв. Але організатори блокади обманювали суспільство, тому що насправді це була не блокада ОРДЛО. Яка блокада, коли там дірка у кордоні, у тому числі з РФ, сотні кілометрів? Насправді все це виявилося спецоперацією, спрямованою на те, щоб виштовхнути окуповані райони українського Донбасу до РФ.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, «блокада торгівлі з окупантами» почалася 25 січня, коли активісти заблокували залізницю із закликами про припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. 26 січня прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці у Луганській області на лінії розмежування.

15 лютого Кабінет міністрів під час позачергового засідання своїм рішенням ввів надзвичайний стан в енергетиці терміном на місяць. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав активістів, які заблокували рух потягів з окупованих бойовиками територій України, зупинитися. Також він звернувся до РНБО та силових відомств із заявою, що блокада завдає шкоди економіці України і є загрозою національній безпеці.

ФОТО: інтернет

QHA