КИЇВ (QHA) -

Окупація українського Криму і агресія на Донбасі свідчать про російський провінціалізм. Про це заявив президент України Петро Порошенко на відкритті ювілейної десятої зустрічі Київського безпекового форуму, на якому також присутні прем'єр-міністр Володимир Гройсман і глави урядів Латвії, Литви та Естонії.

— Росія шукає майбутнє у своєму імперіалістичний минулому, в тому минулому, де не було свободи, людської гідності, верховенства права, в тому минулому, де придушували людей, де була експансія. Це те, що вони практикували раніше, це те, що вони практикують зараз. І незаконна анексія кримського півострова, і агресія на Донбасі свідчать про російський провінціалізм, який націлився на основні принципи ладу, стабільності та процвітання. Сучасна Україна спирається на потужне громадянське суспільство. А Росія це громадянське суспільство придушує, сказав Порошенко, передає кореспондент QHA.

Він також зазначив, що демократичний шлях, на який стала Україна, став загрозою для Кремля.

Росія хоче нас помістити в той світ, який описаний у відомому романі братів Стругацьких  світ, в якому правлять олігархи, в якому хочуть влади і спираються лише на неї, наголосив президент.

Довідка. Київський безпековий форум був заснований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» 2007 року. На щорічному форумі проходять дискусії з актуальних питань Чорноморського регіону і всієї Європи, а також вирішення регіональних конфліктів, економічної та енергетичної безпеки.

Форум об'єднує представників урядів і незалежних експертів, представників регіональних та глобальних організацій, впливових інтелектуалів, політиків, представників академічної спільноти та журналістів.

Серед спікерів цього року: засновник Фонду «Відкрий Україну», прем'єр-міністр України 2014-2016 рр. Арсеній Яценюк, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, прем'єр-міністр Латвії Маріс Кучінскіс, прем'єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс, президент Парламентської асамблеї НАТО Паоло Аллі та інші.

QHA