КИЇВ (QHA) -

На сайті глави української держави з'явилася петиція з проханням надати звання "Героя України" кримчанину Володимиру Балуху — активісту, який вивісив після анексії півострова Росією на своєму будинку український прапор і табличку "Вулиця Героїв Небесної сотні".

У тексті петиції йдеться, що звання найменше, що може зробити держава, щоб підтримати свого громадянина, який не побоявся підтримати Україну в найважчі для неї часи, перебуваючи в окупованому Криму.

Володимир Балух підтримував Євромайдан у 2013-2014 роках і відмовився визнати російську юрисдикцію у Криму, розмістивши на своєму будинку у кримському селі Серебрянка український державний прапор і табличку "Вулиця героїв Небесної сотні". Після цього його почали переслідувати представники ФСБ Росії, звинувативши у зберіганні боєприпасів. Майже рік Володимир Балух провів у слідчому ізоляторі. Пропозиція від слідства визнати свою «провину» в обмін на полегшення покарання він не прийняв, йдеться у петиції.

Автор петиції журналістка Анна Андрієвська наводить слова Балуха після винесення йому вироку

Я не хочу, щоб мої нащадки, діти всієї України, дорікнули мені в тому, що я десь змалодушив, виявив слабкість.

Володимира Балуха засудили у Криму на 3 роки і 7 місяців ув'язнення. Після апеляційної скарги захисту кримінальну справу направили на повторний розгляд.

Сьогодні Роздольненський районний "суд" в окупованому Криму в особі судді Олени Тедеєвої допитав як свідка Євгена Боброва, колишнього співробітника МВС, який 2016 року в ході проведення обшуку нібито виявив боєприпаси на горищі будинку українського активіста Володимира Балуха.

Бобров заявив, що не пам'ятає прізвищ співробітників ФСБ, чиї вказівки він виконував, а також не пам'ятає, скільки співробітників МВС брало участь в оперативному заході.

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали до села Серебрянка, де провели обшуки у будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

Раніше Роздольненський «суд» Криму 4 серпня виніс вирок Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, у Києві 8 грудня на вулиці Героїв Небесної Сотні пройшла акція на підтримку Балуха. Учасники акції розмістили банер на підтримку українського активіста над алеєю Героїв Небесної Сотні.

QHA