ВАРШАВА (QHA) -

Спікер (маршал) польського Сенату Станіслав Карчевський закликав своїх співвітчизників в усьому світі повідомляти польських дипломатів про людей, які зводять наклеп на польську націю, повідомляє BBC.

Прохання маршала з'явилося у відкритому листі, де він називає "образою" твердження про участь поляків у вбивствах, які проводили нацисти під час Другої світової війни.

Як повідомляє британське видання, новий польський закон називає незаконними твердження про те, що поляки брали участь у злочинах німецьких нацистів. Критики цього закону побоюються, що таким чином влада країни хоче підмінити деякі історичні факти.

— Будь ласка, документуйте і реагуйте на всі антипольські висловлювання, думки, які зачіпають нас. Повідомляйте про будь-який наклеп, що впливає на репутацію Польщі нашим посольствам, консульствам. Я закликаю усіх своїх співвітчизників документувати і збирати усі докази злочинів, скоєних під час Другої світової війни, — йдеться у листі Карчевського, написаного польською.

Він сказав, ще до того, як ті, хто пережили Голокост та інші звірства помруть, "необхідно записати їхні спогади, для того, щоб пам'ятати усі злочини проти євреїв, поляків, ромів та інших жертв".

Нацисти вбили близько 6 мільйонів євреїв і мільйони інших людей, яких вважали "расово неповноцінними" під час Другої світової війни, переважно у таборах смерті, які розташовувалися на території окупованої Польщі. Серед жертв була велика кількість польських і радянських військовополонених.

За словами Карчевського, під час війни загинуло шість мільйонів поляків, враховуючи три мільйони польських євреїв.

Опоненти польського націоналістичного уряду — Ізраїль і США, вважають, що новий законопроект — свідома спроба перегляду історії, вони побоюються, що це може зашкодити історичній правді, фактам польського антисемітизму.

Нагадаємо, спікер польського парламенту заявив, що ухвалений Польщею скандальний закон про Інститут національної пам'яті (ІНП), який призвів до конфлікту в стосунках з Україною, Ізраїлем і США, не діятиме до з'ясування спірних моментів Конституційним судом.

Джерело: BBC

QHA