УЖГОРОД (QHA) -

Офіс Товариства угорської культури Закарпаття в Ужгороді намагалися підпалити двоє громадян Польщі, які є членами праворадикальної організації "Фаланга". Про це вчора, 21 лютого, заявив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль на своєму сайті.

— Особи, які намагалися підпалити офіс Товариства угорської культури Закарпаття (ТУКЗ) у ніч на 4 лютого, встановлені правоохоронними органами. Це Адріан Марглевскі (Adrian Marglewski), 01.04.1996 р.н., житель м. Краків і Томаш Рафал Шімковяк (Tomasz Rafal Szimkowiak), 24.01.1993 р.н., житель м. Бідгощ. Обидва — громадяни Польщі, послідовники праворадикальної організації "Фаланга", члени якої брали участь в бойових діях на Донбасі на боці бойовиків так званих "ЛНР" і "ДНР". Фото паліїв надані з їхніх сторінок у мережі Фейсбук, — повідомив він.

Москаль розповів, що поляки приїхали на Закарпаття через пункт пропуску "Ужгород" і оселилися в хостелі по вул.Толстого. 4 лютого вони здійснили дві спроби підпалу офісу Товариства угорської культури Закарпаття. Оскільки результати першої спроби здалися їм незначними, вони здійснили другу, купивши перед цим на одній з АЗС бензин у пластиковій тарі. Вранці того ж дня вони поспіхом залишили Україну.

Голова Закарпатської ОДА повідомив, що зловмисники будуть оголошені у міжнародний розшук.

Нагадаємо, 4 лютого в Ужгороді до будівлі Закарпатської спілки угорців жбурнули пляшку із запалювальною сумішшю. Інцидент стався о 4 годині ранку. Пляшку кинули у вікно, але завдяки тому, що воно подвійне, розбилося тільки одне скло, але інших пошкоджень не було.

QHA