КИЇВ (QHA) -

Збройні сили України дотримуються Мінських угод і готові до початку перемир'я на Донбасі, проте в разі загрози з боку російсько-терористичних військ будуть реагувати адекватно. Про це міністр оборони України Степан Полторак заявив на брифінгу в Києві 30 березня, повідомив кореспондент QHA.

— Ми не допустимо захоплення нових територій і позицій наших військових. Сподіваюся, що Мінські домовленості будуть дотримані. Повторюся, в першу чергу, це залежить від терористичних угруповань і Росії, — сказав Полторак.

Він нагадав, що припинення вогню є першим пунктом домовленостей, які були підписані в Мінську.

— Прийшов час, коли треба виконувати зобов'язання, в тому числі і Мінські зобов'язання, які були досягнуті кілька років тому, тому що кожен раз, коли ми домовлялися, на жаль, цього не відбувалося, — зазначив міністр.

Нагадаємо, 29 березня на засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на сході України в Мінську сторони домовилися про повне припинення вогню в зоні АТО з 1 квітня, напередодні великодніх свят.

Крім того, на період поминальних днів заплановано суттєве прискорення процедури перетину лінії розмежування у КПВВ. Зокрема, планується продовжити роботу пунктів пропуску в ранкові та вечірні години.

QHA