КИЇВ (QHA) -

Бойові літаки ВМС України зобов'язані відкривати вогонь у відповідь на обстріл противника. Про це повідомив в інтерв'ю «Українським Новинам» міністр оборони України Степан Полторак.

Таким чином Степан Полторак прокоментував обстріл АН-26 ВМС України над Чорним морем і відсутність відповідного вогню з боку українських військовослужбовців.

— Там був не бойовий, а транспортний літак. Якщо відкривається вогонь по бойовому літаку, то ми, звичайно ж, відкриваємо вогонь у відповідь. Якщо є обстріл нашого бойового літака на нашій території, то льотчик має право і зобов'язаний відкривати вогонь, — повідомив міністр.

Міністр оборони також зазначив, що провокаційні дії Росії не зупинять плани ВМС щодо подальших вильотів і навчань у суверенному повітряному просторі України.

— Завдання, які вони там виконували, вони будуть продовжувати виконувати. Ситуації, коли Росія нас постійно провокує, вони є і будуть, — зазначив він.

Як повідомляло QHA, літак Військово-морських сил України Ан-26 був обстріляний 1 лютого о 10:20 над Одеським газовим родовищем у Чорному морі. По літаку відкрили вогонь зі стрілецької зброї з борту малого протичовнового корабля Чорноморського флоту Російської Федерації. Український літак отримав пошкодження корпусу, екіпаж не постраждав.

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив, що кулю, якою вистрілили у літак ВМС з російського корабля біля бурової вишки, вкраденої окупантами в України, передадуть до Міжнародного кримінального суду для подальшого розслідування.

QHA