ВАРШАВА (QHA) -

Прийнятий у Польщі скандальний закон про Інститут національної пам'яті (ІНП), який призвів до конфлікту у відносинах з Україною, Ізраїлем і США, не діятиме до розв'язання суперечливих моментів Конституційним судом. Про це сьогодні в інтерв'ю польському телеканалу повідомив спікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський.

Він зазначив, що закон, який має набути чинності 1 березня, не діятиме деякий час.

— Треба бути божевільним і безвідповідальним, щоб зробити щось, що викличе ще більше емоцій. Бо зараз ці емоції є, і вони починають ставати поганими емоціями, заявив він.

Агентство QHA повідомляло, що президент Польщі Анджей Дуда направив до Конституційного суду закон про Інститут національної пам'яті. Глава держави просить суддів з'ясувати, чи відповідає положенням Конституції прийнятий у січні скандальний закон.

Нагадаємо, раніше президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про Інститут національної пам'яті. У законі вводиться кримінальна відповідальність за заперечення так званих "злочинів українських націоналістів".

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував ухвалення польським парламентом антиукраїнського закону "про заборону бандерівської ідеології".

Глава зовнішньополітичного відомства зазначив, що введення до юридичної площини терміна «злочини українських націоналістів» підсилює однобокі стереотипи і провокує відповідну реакцію.

Джерело: TVN24

QHA