ВАРШАВА (QHA) -

Посол України у Польщі Андрій Дещиця повідомив, що досягнута домовленість про візит президента Польщі Анджея Дуди в Україні.

Про це він заявив, аналізуючи підсумки зустрічі співголів Консультаційного Комітету президентів України і Польщі Костянтина Єлісєєва та Кшиштофа Щерского.

— Домовилися про важливу подію, яка має відбутися в найближчі тижні. Йдеться про візит президента Польщі в Україну. Візит також має підтвердити зацікавленість обох сторін у розвитку стратегічного партнерства на всіх рівнях, зокрема на рівні глав держав. Візит до Харкова наголосив би значущість фактора з питань безпеки у співпраці з урахуванням того, що Харків географічно розташований практично на передовій в контексті війни Росії проти України. Там розміщено значну кількість співробітників СММ ОБСЄ, з якими планується зустріч президента Польщі для обговорення питань безпеки і отримання їхніх оцінок ситуації щодо безпеки в регіоні. Представники Польщі складають одну з найбільших груп у складі СММ, зазначив він.

Також посол зазначив, що візит важливий у плані непостійного членства Польщі в Раді безпеки ООН, де також будуть обговорюватися різного роду проекти врегулювання ситуації на Донбасі, зокрема миротворчого контингенту ООН.

Нагадаємо, раніше на тлі жорстких заяв з боку представників польської влади на адресу України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного Комітету президентів України і Польщі. У Польщі підтримали цю ідею.

Джерело: Укрінформ

QHA