ВАРШАВА (QHA) -

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що поляки знають про вшанування в Україні членів ОУН-УПА, але в той же час розуміють важливість незалежної України для безпеки Європи і, як і раніше, готові підтримувати Київ, повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на інтерв'ю Ващиковського російському «Комерсанту».

Зокрема Ващиковський наголосив, що не бачить в Україні зростання націоналізму, зокрема антипольського, хоча конфлікт на Донбасі підігріває антиросійські настрої на всій території країни.

— Ми пам'ятаємо. Ми не забудемо про Волинську різанину, ми знаємо, що йде прославляння УПА. Але це не означає, що ми забудемо, наскільки незалежна і суверенна Україна важлива для безпеки в нашій частині Європи. Ми як і раніше готові співпрацювати з Україною і підтримувати її, сказав міністр.

Ващиковський зазначив, що те, що відбувається на Донбасі це конфлікт між Україною і Росією, спровокований Москвою.

Немає такого поняття «криза в Україні». Є російсько-український конфлікт, викликаний Росією. І ми будемо прагнути внести свою лепту в його розв'язання, заявив він.

Глава МЗС Польщі наголосив, що на Донбасі щодня продовжують гинути люди, стрілянина поновлюється по кілька разів на день.

...Моніторингова місія не має права вказувати, з якого боку стріляли. Але, за нашими даними, основні обстріли ведуться з боку сепаратистів, підтримуваних Росією,  сказав Ващиковський.

Як повідомляло QHA, Польща готується до подачі скарги на Росію до Міжнародного суду ООН у Гаазі у справі про саботування розслідування Смоленської катастрофи і очікує активного сприяння у зазначеній справі.

ФОТО: інтернет

QHA