ВАРШАВА (QHA) -

Польські кінематографісти на церемонії вручення кінонагород у Польщі «Орли — 2018» зажадали звільнити українського політв'язня Олега Сенцова. Про це повідомила міжнародна правозахисна організація Amnesty International Polska у Facebook.

— На захист українського режисера Олега Сенцова виступили організатори церемонії, а також гості — Агнешка Голландія, Єжи Штур, Магдалена Бочарська, Якуб Гірзаль, Анджей Северін, Радзімір Дибськи і Малгожата Сумовська. Приєднуйтеся до них. Сенцов відбуває покарання в російській колонії вже 1400 днів, — йдеться у повідомленні.

На прохання директора Польської кіноакадемії Даріуша Яблонського на церемонії підняли таблички з написом #Release Oleg Sencow (Звільніть Олега Сенцова).

Нагадаємо, військовий експерт Юрій Колесніков заявив, що Олег Сенцов помирає від отруєння в російській в'язниці. За його словами, політичного в'язня отруїли «по приколу».

Раніше повідомлялося, що стан здоров'я Олега Сенцова, який незаконно утримується в російській в'язниці, погіршився. За словами його сестри Наталії Каплан, у Сенцова кришаться зуби і випадає волосся.

QHA