ВАРШАВА (QHA) -

Прокуратура Польщі висунула на адресу російських диспетчерів звинувачення в навмисній провокації, в результаті якої сталася аварія літака з президентом Лехом Качинським на борту. Про це повідомило російське інформагентство з посиланням на виступ заступника генерального прокурора Польщі Марека Пощенека на прес-конференції у Варшаві.

— Уже зібрані та здобуті під час слідства докази, які дозволили прокурорам сформулювати нові звинувачення щодо авіадиспетчерів, а також третьої особи, яка перебувала в башті управління польотами, в умисному провокуванні катастрофи, результатом якої стала загибель великої кількості людей.

Польща має намір звернутися до РФ із запитом про правову допомогу для допиту російських авіадиспетчерів.

Нагадаємо, глава Міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський 2 лютого повідомив, що найближчим часом Варшава планує подати скаргу на РФ до Міжнародного Суду ООН у Гаазі за саботування розслідування у справі Смоленської катастрофи. Зокрема, представник польського уряду зазначив, що Росія відмовляється повернути уламки президентського літака ТУ-154М, який впав під Смоленськом у 2010 році, що може трактуватися як свідомий зрив розслідування.

Літак президента Польщі Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 при заході на посадку в аеропорту під Смоленськом. На борту перебували 96 осіб, які летіли на траурні заходи в Катині, серед них — Лех Качинський із дружиною та низка офіційних осіб. Всі вони загинули.

ФОТО: інтернет

QHA